Časté otázky

 • Co najdu na burze?

      - Široké spektrum rybiček, vodních živočichů, šneků a krevet přímo od chovatelů (ne z velkochovu)

      - Bohatý výběr rostlinek přímo od pěstitelů (ne z velkopěstírny)

      - Velký výběr různých druhů krmiv (živé, mražené i sušené)

      - Kořeny do akvárií

      - Akvaristickou keramiku

      - Léčiva, vitamíny a hnojiva

     - Akvarijní techniku a příslušenství

      - Odbornou konzultaci zdarma přímo od akvaristů a pěstitelů s mnohaletou zkušeností

      - Akvária s možností objednat lepení akvária podle rozměrů

      - Akvaristickou literaturu a časopisy

      - Levnější ceny než v akvaristikách

      - Přes 1000 m2 prodejní plochy

      - Občerstvení

 

 • Proč mám chodit na burzu místo do běžné akvaristiky?

      - Většina prodávaných rybiček, šneků, krevet a mraženého krmení je přímo od chovatelů. V akvaristikách odebírají zboží z velkochovu, které jsou často nekvalitní a nemocné.

      - Na burze je možné diskutovat s mnoha prodejci i návštěvníky, kteří ochotně poradí.

      - Navázání nových kontaktů s lidmi stejného koníčka

 

 • Jaké jsou ceny na burze?

      - Menší a s větší kvalitou než v akvaristikách, internetových obchodech nebo hoby marketů. Odpadává zde jeden obchodní článek.

 

 • Budou mít ten druh rybičky, rostlinky, krevetky..., které chci?

      - Naštěstí se nabízený sortiment prodejců mění podle jejich chovatelských úspěchů. Také se mění i prodejci. Vzácnější druhy jsou v menším počtu, a proto se brzy po otevření vyprodají. Nebojte se zeptat prodejců, zda jsou schopni sehnat a přivést Vám je na další burzu.

 

 • Co mám dělat, když na burze nemají to, co chci?

      - Nebojte se zeptat prodejců nebo pořadatelů. Prodejci jsou ochotní a schopni sehnat téměř cokoliv (rybičky, rostlinky, krevetky, šneky, krmení, techniku a lepené akvária). Po dohodě je možné objednané zboží vyzvednout na příští burze.

 

 • Když si koupím rybičky na burze, jak dlouho vydrží být v igelitovém sáčku, v kterém mě rybku prodají ?

      - Záleží na mnoho faktorů: množství rybiček, druh rybiček, délka doby na přepravu, venkovní teplota,... Vždy na delší přenos upozorněte prodávajícího, že budou v sáčku déle, a ten je nafoukne kyslíkem. 10 neonek v sáčku vydrží cca 6 hodin i bez kyslíku. V případě,že si koupíte 4 paví očka, tak je prodejce bez upozornění nejspíš kyslíkem foukat nebude (kyslík je drahý). Vždy je důležité udržení teploty, aby rybičky nenastydly.

      - Tedy závěr je: Požádat o kyslík, poradit se s prodejcem a udržovat teplotu (pod bundou, nebo v termotašce. Je možné i přidat do termotašky pytlík s teplou vodou pro udržení potřebné teploty). Čím šetrnější je převoz, tím je menší pravděpodobnost případných zdravotních problémů s rybičkou.

 

 • Co mám dělat s nakoupenými rybičkami doma?

      - Všechny rybičky před prodejem prodejci kontrolují ještě před tím, než prodají první rybičku. Podrobně si nastudujte, co je nutné udělat, než vypustíte nové rybičky do Vašeho akvária! Zjistěte si zda nové rybičky, krevety a šneky jsou vhodné do Vašeho akvária (teplota, ph, složení ostatních ryb, ...). Můžete se zeptat zkušených prodejců na burze. Každá nová rybička musí projít karanténou (každá rybí nemoc má inkubační dobu, při které si ani zkušený akvarista nevšimne jejího průběhu. Před vypuštěním nových rybiček do karantény se musí vyměnit 1-2/3 vody (podle obsahu) za čerstvou. Potom rybkám do sáčku přidáme postupně vodu z akvária (sáček necháme pomalu temperovat - aby se rybičky aklimatizovali na teplotu v jejich novém prostředí) a vylijeme je tam i s vodou. Pokud jsou ryby zdravé, můžeme rybičky stejným postupem přenést z karantény do svého akvária.

 

 • Má burza bezbariérový přístup?

      - Pouze u vchodu je 5 schodů. Poté je burza bezbariérová. Na burzu chodí prodejce i návštěvníci na vozíčku, kterým vždy někdo do těchto schodů pomůže, a pak již nemají problém. Doporučujeme přijít již v 8:30, kdy je na burze méně lidí. Po 9:30 je již více akvaristů. 

 

 • Jak se dostanu na burzu?

      - Ryby a rybičky jsou blízko metra Pankrác a blízko dálnice D1 (sjezd na Pankrác). Jak se k nám dostanete zjistíte na mapě.

 

 • Kde se dá parkovat?

      - V okolí školy se dá parkovat zadarmo (modré zóny jsou o víkendu zdarma) viz. mapa.

 

 • Mohu na burze prodávat?

      - Pokud chcete na burze prodat nebo rozdat své chovatelské nebo pěstitelské úspěchy vyplňte tento formulář

      

Facebook

Novinky na Ryby a rybičky

Vždy budete vědět co je nového na Ryby a rybičkách.
Ochrana osobních údajů

Terrabazar

TERRABAZAR